přehled vyhodnocených sportovců z řad dospělých a mládeže, nejlepších kolektivů, trenérů, sportovních objevů roku a nejlepších zdravotně postižených sportovců na Olomoucku

rok 2015

KATEGORIE DOSPĚLÍ:
    Určen vítěz, další v abecedním pořadí  :

1. David KLAMMERT ( JUDO Klub Olomouc – judo):
    reprezentant ČR, juniorský mistr Evropy do 23 let ve váze 90 kg,  5. místo na Světové letní universiádě, člen a opora extraligového týmu Judo klubu Olomouc …

KATEGORIE KOLEKTIVY DOSPĚLÝCH:      Určen vítěz, další bez pořadí :

1. HC Olomouc – A mužstvo - extraliga lední hokej:
    Mužstvo  2014/2015 obhájilo extraligovou příslušnost a  novou sezónu zahájilo jako outsider. Pod vedením trenérské dvojice Venera- Tomajko se však v první polovině  soutěže stará o velké překvapení a bojuje v popředí extraligové tabulky. Předvádí bojovný hokej, který si získal početnou diváckou kulisu..

KATEGORIE MLADÍ SPORTOVCI DO 21 LET:   Určen vítěz, další v abecedním pořadí:

1. Adam NEUBERT ( SK UP Olomouc – kanoistika):
    reprezentant ČR. 3. místo na MS 23 v dlouhém sjezdu družstev, MSJ 1. místo individuelní závod dlouhý sjezd, 2x 2. místo v závodě družstev – sprint, dlouhý sjezd, 3 tituly mistr ČR za rok 2015, 4x2. a 1x3. …Ve svazové anketě se umístil na 2. místě v kategoii sjezd junioři..

1. Michal ŠMOLDAS (Vodní sporty Litovel – kanoistika):
    juniorský reprezentant ČR ve sjezdu na divoké vodě.  Medaile na MSJ v USA : 1. místo  – klasický sjezd C1, 2.místo sprint C1, 2. místo klasik C2(Šmoldas-Šotola, oba Litovel), 4. místo C2 sprint, 1. místo hlídka 3xC1 klasický sjezd, 2. místo hlídka 3xC1 sprint. 2x mistr ČR dorostu C1(sprint, klasický sjezd) a další medaile z MČR dorostu i dospělých... Ve svazové anketě se umístil na 3. místě v kategorii sjezd junioři...

KATEGORIE  OBJEV ROKU:

KATEGORIE KOLEKTIVY MLÁDEŽE:   Určen vítěz, další bez určení pořadí :

1. Atletický klub Olomouc – družstvo dorostenců – atletika:
    družstvo získalo teprve podruhé v historii klubu (1974) AK Olomouc mistrovský titul v soutěži družstev starších dorostenců. O titulu před družstvem Vítkovic  rozhodla po dramatickém boji na domácí dráze v Olomouci až závěrečná štafeta 4x400 metrů.

KATEGORIE ZDRAVOTNĚ POSTIŽENÍ SPORTOVCI:

Dospělí:

Mládež:

KATEGORIE TRENÉR ROKU:

KATEGORIE FUNKCIONÁŘSKÁ OSOBNOST:  nominováni v abecedním pořadí. Ocenění vyznamenáním ČUS – Čestné uznání ČUS: